Za evropský Jarov,o.s.

VÍTÁME VÁS NA NAŠICH STRÁNKÁCH!!!

Za evropský Jarov, o.s.

Fejeton

Malé letní zamyšlení:

Je krásný letní červencový večer, všude kolem klid, jen je slyšet koncert lučních kobylek. Dýchám ten pěkný a docela svěží vzduch, kochám se pohledem do korun stromů, které vypadají v noci vždy tak nějak zvláštně a přemýšlím, jak by to asi vypadalo v této poměrně klidné ulici, kdyby zde bylo ohromné parkoviště, tedy garážové monstrum pro téměř 300 aut.

 

Z mého zamyšlení mě vytrhne známá paní, která jde ven s pejskem, pozdravíme se, ona už naši žádost proti garážím podepsala, a jdeme si každá svou cestou. Uvědomím si, že již stojím před úhledným domkem v ul. V Zahrádkách, kde jsem zvonila již večer předtím, ale asi nebyl nikdo doma.

 

Zazvoním, a chvíli čekám. Pak se objeví střapatý malý kluk a za ním jeho matka. Pozdravíme se a já jí začínám vysvětlovat, proč jsem přišla. Že jdu s peticí, tedy žádostí, která se podepisuje proti záměru stavět na pozemku Jarovské školy hromadné garáže pro velké množství aut. Ona se na mě dívá s úžasem v očích, asi nechápe, že je něco takového vůbec možné, … . „Ve škole?“, ptá se. Odpovídám, že ano, že to má být těsně pod školou.

 

Malý kluk na nic nečeká, přijde k vrátkům a říká mi, že by chtěl podepsat tu petici. On do té školy prý chodí, má ji rád, ale garáže tam v žádném případě NECHCE! Odpovím mu,že je na takovýhle podpis ještě malý, ale to už přichází maminka a bez řečí žádost podepisuje. Je stále v údivu. Nechápe to, zrovna tak jako většina rozumných a správných lidí nechápe, kdo mohl vymyslet stavět garáže právě ve škole.

 

Malého školáka se ještě ptám, do jaké třídy půjde, a on odpoví, že do třetí. A říká mi ještě: „Ale ty garáže se ve škole stavět nebudou, že?“ Odpovídám mu, že uděláme všechno proto, aby se tam nikdy nestavěly. Pak se rozloučíme a já odcházím do ztemnělé ulice.

 

Pomalu se s pejskem vracíme domů, jdeme potichu, jsou slyšet i naše kroky, jaký je všude až obdivuhodný klid. Hodně lidí je na dovolených, je doba léta a prázdnin.

Pak přicházíme do naší ulice, ulice Pod lipami. Zase se nadechnu, cítím zeleň a chce se mi křičet, že tohle přece není možné, aby se tady ten kousek oázy skoro v centru Prahu měl zničit. To nesmíme dovolit, vždyť nejde jen o nás, co tu bydlíme, ale o všechny, kteří tudy chodí, kteří tu jezdí na kole, běhají, relaxují, a mají to tu rádi.

 

Stále si opakuji slova toho malého kluka, který mi ještě řekl, že s garážemi by se mu tahle škola vůbec nelíbila a že by tam už nechtěl chodit.

 

A tak mě napadá, jak by to asi vypadalo, kdyby mohly o projektech tohoto typu rozhodovat děti? Co si o tom myslíte Vy, dospělí? Já se domnívám, že děti by něco takového nikdy nedopustily ani neschválily.

 

Myslete, zastupitelé naši, především na ty děti a jejich potřeby, buďte tak hodní. Tady jde především o zdraví a spokojenost dětí a jejich rodičů, nejde tu přece o peníze či jiné zájmy, že?

 

 

Poslední komentáře
14.04.2016 12:41:44: Uniq cosmetics, luxusní parfémy za bezva cenu - 350 Kč po nezávazné registraci http://www.cesky-parf...
10.07.2015 12:04:46: www.oricosmetics.cz www.oriflame.cz www.ori-cosmetics.cz www.oriflame.cz www.krasa365.cz www.orifl...
15.05.2014 15:42:40: Nakupujte se slevou kosmetiku Oriflame. Zdarma registrace nováčků Oriflame z celé ČR. Vyzkoušejte ne...
11.07.2012 15:04:05: www.oriflame-kromeriz.cz www.oriflame24.cz
 
Za evropský Jarov, o.s.